Igrici na ulici. Pesníčkarsky festival Košice
6.00€
Igrici na ulici Igrici na ulici

O festivale

Igrici na ulici

História

Igrici boli stredovekí potulní umelci, ktorí od hradu ku hradu hrali a zabávali na dvoroch, na jarmokoch, na ulici.

Festival

V piatok 14. augusta 2015 od 15.00 do 22.00 bude Halmiho dvor patriť priaznivcov pesničkárstva ale aj fanúšikom dobrého čaju a voňavej kávy.

Igrici na ulici je prvý ročník pesničkárskeho festivalu, ktorý má ambíciu ponúknuť autentickú atmosféru hrania pod otvorenou oblohou košického Halmiho dvora. Pesničkárstvo a ulica patria k sebe a dotvárajú kolorit letného mesta plného turistov a návštevníkov. Kombinácia pesničkárstva a ulice to je aj vytváranie komunitného obrazu mesta.

Okrem hlavných účinkujúcich Martina Geišberga, Eda Klenu a Petra Janků, ktorým bude patriť večerný program, sa budú v priebehu poobedia na pódiu striedať známejší aj menej známi pesničkári a pesničkárky. Festival Igrici na ulici je pokračovaním štvorročnej tradície otvorených mikrofónov, ktorá sa spája s priestorom HalmiCaffe a s čajovňou Amana.

Organizátori

Igrici na ulici

Igrici na koberci, o. z.

Hlavným poslaním občianskeho združenie Igrici na koberci je na základe dobrovoľnosti a záujmu spájať ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k umeniu a predovšetkým k hudbe; budovanie komunitného prostredia, v ktorom sa stretávajú ľudia so záujmom autorsky sa prezentovať a zažiť autentickosť diváckej odozvy.

Igrici na ulici

HalmiCaffe

Košická vintage kaviareň, kde kvalitnú kávu, skvelý čaj a výborné víno predčí len inšpiratívna atmosféra ochutnávok, koncertov, vernisáži.

Partneri

Halmiho dvor
Svetozár Šomšák
Artforum
Ticketportal
Premium Hosting
VSL Software
Ryba Košice