Účinkujúci

Edo Klena

Edo Klena

– slovenský pesničkársky bard z Prešova, človek s gitarou –

Edo hrá už 30 rokov a aj keď nie je známy z rádií a televíznej obrazovky, má svoju vernú poslucháčsku základňu. Po období strávenom na pódiu v spoločnosti gitary sa posledné roky prezentuje na pódiách ako frontmen kapely Klenoty, s ktorou zatiaľ nahral 2 albumy: Republika Šariš (2012) a Láska a Love (2014).

Na festivale Igrici na ulici sa Edo publiku pripomenie opäť ako pesničkár a môžme sa tešiť na jeho neopakovateľný nadhľad, príjemný humor, neodmysliteľný klobúk a ikonického krtka na tričku.

Edo Klena

Peter Janků

– pesničkár, scénograf a publicista –

Peter je vyštudovaný scénograf a pôsobil ako redaktor, režisér a dramaturg v redakciách publicistiky televízií Markíza, Slovenská televízia a TA3 , kde sa venoval investigatívnej žurnalistike. Pesničkárska dráha Petra Janků sa datuje približne od začiatku deväťdesiatych rokov. Vystupuje prevažne ako sólista. Koncertoval na Slovensku i v zahraničí, vydal viacero hudobných albumov. Posledné tri albumi sú: Folkové reportáže (vlastný náklad 2008), Dvadsať rokov čakania (vlastný náklad 2013) a Tak nech je... (vlastný náklad 2014).

Košické publikum ho pozná predovšetkým cez OpenMic podujatia a tak je Petrove miesto na pódiu festivalu Igrici na ulici úplne samozrejmé.

Edo Klena

Martin Geišberg

– pesničkár a multiinštrumentalista –

Martin je vyštudovaný dramaturg, originálny textár, charizmatický hudobník a expresívny spevák. Syn otca a otec dcéry. Pesničkár, ktorý s noblesou stredovekého barda, odomyká zákutia slovenčiny.

Martin je autorom hudby hudobno-poetického recitálu Štyri ročné obdobia na motívy rovnomennej novely Mariána Geišberga, ktorý mal v roku 2010 premiéru v Slovenskom národnom divadle. Koncertoval s rôznymi kapelami a interpretmi, najčastejšie s vlastnou skupinou UMK (Umenie milovať krásu).

Košickému publiku nie je neznámy a za posledné roky odohral niekoľko pesničkárskych koncertov v tandeme s Nanym Hudákom na pódiách čajovne Amana aj HalmiCaffe.

Partneri

Halmiho dvor
Svetozár Šomšák
Artforum
Ticketportal
Premium Hosting
VSL Software
Ryba Košice