Igrici na ulici. Pesníčkarsky festival Košice
6.00€
Igrici na ulici Igrici na ulici

O festivale

Igrici na ulici

História

Igrici boli stredovekí potulní umelci, ktorí od hradu ku hradu hrali a zabávali na dvoroch, na jarmokoch, na ulici.

Festival

Po úspešnej minuloročnej premiére (link na archív) je tu druhý ročník pesničkárskeho festivalu Igrici na ulici. Snaha ponúknuť autentickú atmosféru hrania pod otvorenou oblohou košického Halmiho dvora ostáva a pridáva sa ambícia urobiť to ešte lepšie. Pesničkárstvo a ulica patria k sebe a dotvárajú kolorit letného mesta plného turistov a návštevníkov.

Okrem hlavných účinkujúcich Bobovej diéty, Michala Smetanku a Petra „Petiara“ Lahkého, ktorým bude patriť večerný program tohto ročníka festivalu, sa budú v priebehu poobedia na pódiu striedať známejší aj menej známi pesničkári a pesničkárky. Naprázdno neobídu ani priaznivci súčasnej poéziy. Festival Igrici na ulici je pokračovaním päťročnej tradície otvorených mikrofónov, ktorá sa spája s priestorom HalmiCaffe.

V piatok 19. augusta 2016 od 15.00 do 22.00 bude Halmiho dvor patriť priaznivcom pesničkárstva ale aj fanúšikom vegánskej kuchyne a voňavej kávy.

Organizátori

Igrici na ulici

Igrici na koberci, o. z.

Hlavným poslaním občianskeho združenie Igrici na koberci je na základe dobrovoľnosti a záujmu spájať ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k umeniu a predovšetkým k hudbe; budovanie komunitného prostredia, v ktorom sa stretávajú ľudia so záujmom autorsky sa prezentovať a zažiť autentickosť diváckej odozvy.

Igrici na ulici

HalmiCaffe

Košická vintage kaviareň, kde kvalitnú kávu, skvelý čaj a výborné víno predčí len inšpiratívna atmosféra podujatí. Koncerty, vernisáže, kvízy a filmové večery sú len malou ukážkou toho, ako sa všedný deň môže stať nevšedným zážitkom.

Partneri

Halmiho dvor
Svetozár Šomšák
Artforum
Ticketportal
Premium Hosting
VSL Software
Ryba Košice