Účinkujúci

Edo Klena

Peter „Petiar“ Lahký

– slovenský pesničkár, majster krátkych bonmotov a improvizácie, muž s hĺbavým pohľadom a usmiatou tvárou –

Petiar je v civile web developer, drupalista aj príležitostný cestovateľ. Sám seba nazýva pôžitkárom. Píše hudbu aj texty a keď je ten správny okamih vznikne pesnička. Petiarova poetika vie dostať vnímavého poslucháča do kolien a vie ho aj rozosmiať. Na konte má zatiaľ jeden autorský album V krajine a mnoho vystúpení na žánrových festivaloch a v kluboch.

Košické publikum ho pozná cez OpenMic podujatia a teraz má príležitosť ho zažiť na festivalovom pódiu ako igrica na ulici.

Edo Klena

Michal Smetanka

– človek muzikant s neskrývaným obdivom ku kultúrnemu dedičstvu Karpát, píšťalkar, multiinštrumentalista, fajny chlop –

Mišo Smetanka je výrobca hudobných ľudových nástrojov ale aj interpret. Jeho hudobné nástroje tvoria súčasť zbierok mnohých zberateľov aj hudobníkov. V jeho interpretačnom repertoári dominujú pôvodné piesne zo Spiša a Šariša, najmä tie, ktoré sa viažu k pastierskej kultúre. Je autorom štyroch CD: KarpaTon (2011), Na koreňu (2011), Skadzi Tadzi (2013) a Karpat Mater (2015).

Aktuálne Mišo v rámci projektu KarpaTon prechádza slovenské hrady a kláštory s hudobným programov vyskladaným z piesní ostatných dvoch albumov. Na projekte spolupracuje ďalších 15 hudobníkov a spevákov. V Košiciach Mišo vystúpi v komornejšej zostave s Robom Egrešim, ktorý pridá rytmiku a perkusie.

Edo Klena

Bobova diéta

– košická „folk-jazz-world music“ formácia –

Bobova diéta je košická kapela pohybujúca sa na pestrej multižánrovej palete, pričom najviac inklinuje asi k jazzu a latinskoamerickým rytmom a harmóniam. Autorsky repertoár skupiny zastrešuje Peter „Molko“ Molitoris (gitara a spev), kúzelným hlasom ho dotvára Silvia Sokolová (spev) a muzikantsky korenia Vlado Mužak (bass) a Tomi Beneš (cajon).

Bobova diéta sa na hudobnej scéne objavila už v roku 2002. Po vydaní debutového CD Šém Ha M'Foráš (2005) sa na pár rokov odmlčala, aby začiatkom tohto roku ako Fénix vstala z popola. Svojim druhým albumom s tajomným názvom Ješafel (2016) priniesla príjemné zimomriavky aj akustický temperament.

Na košickom festivale Igrici na ulici vystúpi Bobova diéta ako hlavný hosť večera.

Partneri

Halmiho dvor
Svetozár Šomšák
Artforum
Ticketportal
Premium Hosting
VSL Software
Ryba Košice