Účinkujúci

Jano Svetlan Majerčík

Jano Svetlan Majerčík

Jano ponúka vo svojich piesňodaroch hĺbku, múdrosť aj pokoru. Jeho gitara s mäkkým zvukom a hlas s nevtieravou naliehavosťou rozohrávajú v poslucháčovi príbehy a aj o tom je pesničkárstvo. Živé piesne, ktoré spájajú interpréta a poslucháča neviditeľným vláknom komunitnej atmosféry. Jano má na svojom konte 6 štúdiových albumov a už ich samotné tituly sú príjemnou hrou slov. Zatiaľ posledný nesie názov Čistou bránou budú CNOSTI (2015).

www.janomajercik.sk

Svätoslav Hamaliar

Svätoslav Hamaliar

Slovenský pesničkár a gitarista s klasickým akustickým zvukom. Sväťo skladá trubadúrske eposy a základom jeho piesní je vždy príbeh. Námety piesní sú inšpirované životom a zachytené vnímavým okom aj srdcom muzikanta a básnika. Niektoré tlmočia konkrétnu historickú udalosť a tak sa v jeho pesničkárskom prejave snúbi hra na klasickú desaťstrunovú gitaru a úcta k histórii vlastného kmeňa. Sväťo vydal v roku 2016 album Modlitba za Slovanov, ktorý obsahuje 14 skladieb a väčšinu z nich tvorí jeho aktuálny koncertný repertoár.

www.hamaliar.com

Jan Řepka

Jan Řepka

Český pesničkár klasického strihu (gitara, ústna harmonika, folkové korene) aj pionier nových foriem (cykloturné, domáce koncerty, zahraničné turné). Popri vlastných koncertných aktivitách organizuje tiež cyklus hudobných večerov Open Mic. Jan Řepka sa na českej pesničkárskej scéne pohybuje od konca 90. rokov. V priebehu osemročného pôsobenia v duu Nestíháme vydal 2 albumy, absolvoval viac ako 500 koncertov v Čechách aj v zahraničí. Od roku 2010 vystupuje sólo a natočil album Čistý byl svět. Najdlhším koncertným turné bola Česko-slovensko-polská cyklotúra 2011 počas ktorej Jan odohral 26 koncertov a všetko vybavenie si niesom so sebou na špeciálne upravenom bicykli.

Honzovým najnovším počinom je pocta švajčiarskemu pesničkárovi Manimu Matterovi. Album Rozjímaní o sendviči (2016) je do čestiny preložených a prespievaných 36 Matterových piesní.

www.janrepka.cz

Eliška Sýkorová

Eliška Sýkorová

Česká pesničkárka doprevádzajúca sa na akordeón alebo klavír. Rada sa necháva zlákať vôňou diaľok a z ciest si z času na čas prinesie nejakú pieseň. Okrem interpretovania vlastnej tvorby spieva v triu Chouette [šuet] a v zmiešanom komornom zbore Subito.

www.eliskasykorova.cz/

Partneri

Halmi Space
Svetozár Šomšák
Artforum
Premium Hosting
VSL Software
Ryba Košice
Geodeticca
Ryba Košice
Geodeticca
Halmiho dvor